Search:

Found 170 videos

L'araignée Gipsy - version Albanaise  by Main upe2a.ain channel
00:20

L'araignée Gipsy - version Albanaise

Main upe2a.ain channel   |   70 views   |   2020-05-01

Adaptation albanaise de la poésie L'araignée Gipsy / Merimanga Gipsy Merimanga Gipsy / Ngjitet ne ulluqet / Shiu po vjen! / Gipsy bie në tokë / Por dielli e ka larguar Shiun / Merimanga Gipsy / Ngjitet ne ulluqet…

Fjalimi i aktivistit Arlind Qori në Ballsh by Organizata Politike
03:56

Fjalimi i aktivistit Arlind Qori në Ballsh

Organizata Politike   |   10 views   |   2020-02-28

Prej ditësh aktivistët e Organizatës Politike gjenden mes naftëtarëve të Ballshit. Kemi parë me sytë tanë luftën e 10 naftëtarëve me urinë, si dhe forcën dhe optimizmin e qindra të tjerëve që mblidhen përditë në hyrje të rafinerisë. Ju ftojmë t...

Fjalimi i aktivistes Mirela Ruko në protestën e naftëtarëve by Organizata Politike
01:31

Fjalimi i aktivistes Mirela Ruko në protestën e naftëtarëve

Organizata Politike   |   4 views   |   2020-02-28

"Këtu kush nuk ka ardhur, shqiptarë e të huaj, me emër dhe pa emër, me një qëllim kryesor: të merrnin gjithçka që kishte kjo uzinë dhe të iknin sikur asgjë nuk kishte ndodhur. Sepse shteti nuk ishte asnjëherë me ju. Ai bëri marrëveshje në kurrizin...

Fjalim i aktivistit Arlind Qori në protestën e naftëtarëve by Organizata Politike
02:09

Fjalim i aktivistit Arlind Qori në protestën e naftëtarëve

Organizata Politike   |   4 views   |   2020-02-28

"Sot në Shqipëri kemi dy subjekte përballë njeri-tjetrit. Në njërën anë janë tre milionë shqiptarë që jetojnë, ose duan të jetojnë prej punës së tyre të ndershme. Në anën tjetër janë një grusht njerëzish, jo më shumë se 200-300 vetë, të cilët nuk ...

Aktivistja ndërpritet në emision live sapo përmend minatorët e Bulqizës by #Bojkoto Samir Manen
03:31

Aktivistja ndërpritet në emision live sapo përmend minatorët e Bulqizës

#Bojkoto Samir Manen   |   13 views   |   2020-02-28

Kjo video dëshmon sesi mediat heshtin kur flitet për Samir Manen. Para pak ditësh në Ora News ishte e ftuar Mirela Ruko, aktiviste e Organizatës Politike dhe mbështetëse e Sindikatës së Minatorëve të Bashkuar Bulqizë. Sapo ajo fillon të artikul...

Fjala e aktivistit Arlind Qori në Shqipëria Live by Organizata Politike
05:29

Fjala e aktivistit Arlind Qori në Shqipëria Live

Organizata Politike   |   77 views   |   2020-04-02

Pjesë nga fjala e aktivistit të Organizatës Politike Arlind Qori në emisionin "Shqipëria Live" në Top Channel. "Nëqoftëse pronari i minierës së Bulqizës bën bamirësi, por në anën tjetër iu rrezikon jetën minatorëve sepse vazhdon punën në minierë,...

Elvana Gjata - Love me (Official MobilePhoneVideo) ft. Bruno by Baptiste ma chaine sur carglass
03:09

Elvana Gjata - Love me (Official MobilePhoneVideo) ft. Bruno

Baptiste ma chaine sur carglass   |   5 views   |   2019-12-27

Music video for Love me (Official MobilePhoneVideo) ft. Bruno performed by Elvana Gjata. Site: http://www.threedots.al Facebook: https://www.facebook.com/elvanagjatazyrtare/timeline Instagram: http://instagram.com/elvanagjataaaa Copyright...

Aktivistja ndërpritet në emision live sapo përmend minatorët e Bulqizës by #BojkotoSamirManen
03:31

Aktivistja ndërpritet në emision live sapo përmend minatorët e Bulqizës

#BojkotoSamirManen   |   679 views   |   2020-01-21

Kjo video dëshmon sesi mediat heshtin kur flitet për Samir Manen. Para pak ditësh në Ora News ishte e ftuar Mirela Ruko, aktiviste e Organizatës Politike dhe mbështetëse e Sindikatës së Minatorëve të Bashkuar Bulqizë. Sapo ajo fillon të artikul...

Arlind Qori në Politik On nga Alfred Lela | 05.10.2020 by Organizata Politike
13:58

Arlind Qori në Politik On nga Alfred Lela | 05.10.2020

Organizata Politike   |   35 views   |   2020-10-11

Video përmbledhëse e fjalës së aktivistit Arlind Qori mbi gevën e urisë së punëtorëve të rafinerisë së Ballshit prej pagave të prapambetura, kushtet e vështira ekonomike, dhe pasojat problematike që ka sjellë ndër vite privatizimi i kësaj rafineri...

Kur Besart Kadia ishte kunder Rames. Top Show, 6 Prill 2016  by Organizata Politike
00:45

Kur Besart Kadia ishte kunder Rames. Top Show, 6 Prill 2016

Organizata Politike   |   3 views   |   2020-11-12

Ne emisionin Top Show, aktivisti dhe pedagogu Arlind Qori konstaton se Rama eshte me afer oligarkeve dhe sherbetoreve te tyre si Besart Kadia. Besart Kadia ne 2020 behet zv. minister ne ministrine e financave.

Kësylkuqja - Lumturije by Encore ! Des histoires ! 2.0 - LivrEchange
05:31

Kësylkuqja - Lumturije

Encore ! Des histoires ! 2.0 - LivrEchange   |   10 views   |   2020-06-29

Bëhet fjal për ni vajz ecila quhet Kësylkuqja për Shkak që eka Kapuqin e kuq, dhe jeton nëni fshat më mamin e saj dhe gjyshe. përsonazhet jan: Kësylkuqja, Mami, gjyshja, Ujku dhe Gjuhetari. Vizatoje Ujkun: encore@livrechange.ch Il s’agit d’un...

ALBANIAN Painter in the GUINNESS Book for the 2nd time by burrelsiii
03:03

ALBANIAN Painter in the GUINNESS Book for the 2nd time

burrelsiii   |   1 views   |   2021-03-07

Albanian painter "Sajmir Strati" in the Guinness World Record for the second time representing ALBANIA. First he painted "Leonardo Da Vinci" with nails and the second picture was a horse made with toothpics

Albanian Flag in Tirana Stadium by burrelsiii
01:32

Albanian Flag in Tirana Stadium

burrelsiii   |   0 views   |   2021-03-07

The biggest Albanian flag (probably the biggest in the world) in the Albanian football match Albanian Shqiptar Flag Flamur Albania Shqiperia Kosova Chameria Shqip

Propaganda Ruse / Russian Propaganda Against Kosova by burrelsiii
01:03

Propaganda Ruse / Russian Propaganda Against Kosova

burrelsiii   |   1 views   |   2021-03-07

Serbet po bejne c'te jete e mundur per te genjyer popullin e tyre dhe popujt e tjere mbi ceshtjen e Kosoves, mjeti i vetem qe u ka mbetur eshte propaganda, dhe nepermjet kesaj ato arriten deri aty sa genjyen edhe per aktoret e hollywood-it (George...

Është trefishuar dhuna rraciste në Greqi / GREEK RACISM by burrelsiii
01:29

Është trefishuar dhuna rraciste në Greqi / GREEK RACISM

burrelsiii   |   0 views   |   2021-03-07

Dhuna ndaj te huajve ne Greqi shtohet dita-dites sa ajo ushtrohet pa u penguar edhe nga punonjes te administrates shteterore si policia, doktoret, mesuesit si dhe nga njerez me detyre me te larte si zyrtare, drejtore etj...!!! Kjo eshte Greqia ...

Nenshtetesia Greke: Beqir Meta, Akti nuk i sherben miqesise by burrelsiii
02:45

Nenshtetesia Greke: Beqir Meta, Akti nuk i sherben miqesise

burrelsiii   |   0 views   |   2021-03-07

Menyra kolektive e pajisjes se 1106 shtetasve shqiptare me nenshtetesine greke ne nje stadium eshte pare me rezerva nga intelektuale shqiptare. Per historianin Beqir Meta ky fakt nuk i sherben miqesise mes dy vendeve tona, duke pasur parasys...

History of Epirus is a Greek fabrication. by burrelsiii
02:56

History of Epirus is a Greek fabrication.

burrelsiii   |   0 views   |   2021-03-07

Serbs and Greeks cannot live without their fabricated history and myths. Epiriots were in the Balkans before the Greeks and they will always be there, no matter how much greeks or slavs hate albanians. _